Milí zájemci o naší školu NEMO. Nabízíme Vám individuální prohlídku školy. Pokud k nám zavítáte dopoledne, můžete se podívat přímo do výuky. Návštěvu si prosím domluvte s ředitelkou školy.
Každou středu může Vaše dítě navštěvovat přípravný kurz do školy tzv. NEMO ŠKOLIČKU. Cena za 10 vstupů s výukou, svačinou a obědem činí 5.800 Kč.  V případě zájmu kontaktujte ředitelku na +420 777 727 334 nebo pište na info@nemoricany.cz


Zápis do ZŠ NEMO bude 12.4. 2023 od 15:00 hod. Předběžné přihlášky můžete zasílat e-mailem.


Pravidelné akce v NEMU:

ELDORÁDO je zábavný program s přespáním dětí v prostorách MŠ NEMO
Uskutečňuje se jednou za měsíc z pátku na sobotu.
Místo srazu: Prostory MŠ NEMO - dolní třída
Datum: Zrušeno z důvodu zhoršující se epidemiologické situace

Čas: v pátek od 18:00 hod. do soboty 9:00 hod.
Cena: 700 Kč, platba v hotovosti na místě (program, pomůcky, večeře, snídaně, pitný režim v ceně)
Přihlášení minimálně týden předem na info@nemoricany.cz
Vzhledem k epidemiologické situaci je akce přístupná pouze dětem a žákům z MŠ a ZŠ NEMO.   

Další termíny: Zrušeno z důvodu zhoršující se epidemiologické situace

NEMO CLEVER MINDS je klub nadaných dětí, v němž objevujeme, zkoumáme a prohlubujeme si znalosti na určité téma. 
Uskutečňuje se jednou za měsíc v sobotu od 9:00 do 12:00 hod. 
Místo srazu: Prostory MŠ NEMO - dolní třída

Datum: Zrušeno z důvodu zhoršující se situace
Téma: Rozhněvaná Země - společně se vydáme na putování časem až k samotnému vzniku naší Země. Uvidíme pravěká zvířata včetně dinosaurů a dozvíme se, proč jsou na Zemi sopky. Společně si vyzkoušíme pokusy se sopkou.
Cena: 350 Kč, platba v hotovosti na místě (program, pomůcky, svačina, pitný režim v ceně)
Přihlášení minimálně týden předem na info@nemoricany.cz

Další termíny:
Zrušeno z důvodu zhoršující se epidemiologické situace
Téma: Legenda o narození Ježíška - společně si připomeneme, proč slavíme Vánoce a jaké jsou tradiční křesťanské vánoční zvyky. Podíváme se i do okolních zemí, jak tam slaví Vánoce a kdo nosí dárky. Zazpíváme si vánoční koledy a ochutnáme něco dobrého vánočního, příjemně se naladíme na nadcházející svátky. 

NEMO ŠKOLIČKA PRO BUDOUCÍ ŠKOLÁKY

3.10. 2021

Pro zájemce o ZŠ NEMO od října 2021 zahajujeme kurz přípravy na školu tzv. Nemo školičku.
Kurz obsahuje 10 vstupů do MŠ NEMO, vždy ve středu dopoledne. S dětmi zde intenzivně pracuje paní učitelka a rozvíjí u nich zrakové a sluchové vnímání, řeč, paměť, matematické představy a další kognitivní funkce.
V ceně 5.300 Kč je obsaženo (10 vstupů, dopolední svačina a oběd, učební pomůcky a program přípravy na školu, diagnostika školní zralosti a připravenosti).Zájemci se mohou hlásit na info@nemoricany.cz. Dotazy zodpoví ředitelka na 777 727 334.
Počet míst je omezen.

Zahájení školního roku 2020/2021

1.09. 2020

Vítáme všechny děti ze školky a žáky v novém školním roce, který začíná v úterý 1. září 2020. Z důvodu ochrany zdraví prosíme rodiče a návštěvníky, aby při vstupu do budovy školy používali roušku, a upozorňujeme, že vstup do školy je zapovězen osobám s příznaky infekčního onemocnění. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vaše děti!

MŠ Nemo opět v provozu

30.03. 2020

Mateřská škola Nemo je od pondělí 30.3. 2020 opět v provozu.
Děti, těšíme se na vás!
Vaše paní učitelky

Zápis do ZŠ NEMO

18.03. 2020

Z rozhodnutí MŠMT budou zápisy do 1. ročníku školního roku 2020/2021 konány individuálně v období od 1.4. do 30.4.2020.
Vzhledem k této situaci je možno podávat přihlášky k zápisu do 1. ročníku již nyní písemnou formou na info@nemoricany.cz a po telefonické domluvě s ředitelkou-777 727 334. Touto cestou průběžně přijímáme i přihlášky do MŠ NEMO.

Uzavření ZŠ Nemo od 11.3.2020

10.03. 2020

V souladu s nařízením vlády ČR bude základní škola Nemo od středy 11.3. 2020 uzavřena. Toto preventivní opatření platí do odvolání. Žáci se budou po dobu trvání opatření vzdělávat v domácím prostředí. Všichni rodiče budou kontaktování ředitelkou školy prostřednictvím e-mailu. Učitelé budou po celou dobu s žáky v kontaktu prostřednictvím telefonu a/nebo e-mailu. Sledujte pravidelně web školy a e-mailovou komunikaci.

MŠ Nemo uzavřena od čtvrtka 12.3.2020

10.03. 2020

Bezpečnostní rada města doporučila zřizovatelům, aby z preventivních důvodů uzavřeli také mateřské školy. Pro rodiče, kteří nemohou narychlo sehnat hlídání, bude MŠ Nemo fungovat ve středu v omezeném režimu. Od čtvrtka 12.3. bude MŠ Nemo zcela uzavřena. Sledujte aktuální informace na webu školy a v e-mailu.

Opatření v souvislosti s onemocněním Covid-19

7.03. 2020

Upozorňujeme, že v souladu s nařízením ministra zdravotnictví jsou všechny osoby, které se vracejí z konkrétních oblastí zasažených virem Covid-19, povinny kontaktovat telefonicky svého lékaře a podléhají 14-denní karanténě, a to i když se u nich neprojevují příznaky nemoci. V případě, že se vás toto opatření týká, oznamte to prosím e-mailem nebo telefonicky třídnímu učiteli. Děti, u kterých se projevují příznaky jakéhokoliv respiračního onemocnění, by neměly docházet do školy. Děkujeme vám za ohleduplnost.